צ'ק אין לבית חולים! איך אנחנו חולים בלי זה ?

המחשבה על "איך לא חשבו על זה עד עכשיו?!" נכחה לכל אורך ראיון הוידאו עם נציגי חברת BEWATEC. למה?  הנה דוגמא אחת: האם יצא לכם לחשוב פעם מדוע אין צ'ק אין לבתי חולים? הרי אפליקציה אותה תוכלו להוריד לטלפון ולמלא בה את הפרטים הדרושים לפני ההגעה לבית החולים, תצמצם לעצמכם דאגות והתעסקות מיותרת ולא רק לכם, גם לצוותים הרבים של מאות אלפי בתי החולים בעולם.  

נסו להיזכר באופן שבו טסנו לחו"ל לפני עידן האפליקציות והדיגיטל. נכון, זה לא פשוט מכיוון שאין טיסות כבר חצי שנה, אבל בכל זאת סביר להניח שכולנו מעדיפים חברות תעופה שמיישמות תהליך דיגיטלי מלא המאפשר לשמור את כרטיס הטיסה, לעדכן מושבים, להזמין אוכל לפני הטיסה וכמובן לקבל עדכונים ושאר יכולות. מבחינתי מדובר בשירות הטוב ביותר שאפשר לספק ללקוח. גם המסע של BEWATEC התחיל בשאלה פשוטה: למה אין כזו אפליקציה לבתי חולים ?

BEWATEC, המיוצגת בישראל על ידי חברת 'מבט מסכים וזרועות', החלה כיצרנית חומרה לתחום הרפואי בשנת 1995 אשר התמקדה בייצור מסכי LCD עם מערכות הפעלה חכמות לשימוש מבקרי בתי החולים ברחבי העולם. אותם מסכים אשר שימשו את החולים לצפיה בתכניות טלוויזיה, היו הבסיס להתפתחות של BWATEC שהחלה להוסיף פונקציונליות לפתרון הבידור לחולים. עם הנסיון שצברו זיהו כי בתי חולים מפעילים מספר עצום של תהליכים ומערכות שונות, בניסיון לספק שירותים לחולים הרבים, אולם מערכות אלו אינן מקושרות זו לזו – ולמעשה על בית חולים אשר רצה לקשר בין המערכות בצורה יעילה והוליסטית, היה להיכנס לפרויקט אינטגרציה מורכב ביותר.  

הצורך הזה ייסד את BEWATEC Technologies עם פלטפורמת ה ConnectedCare הייחודית שלה, ועל מנת ללמוד עליה יותר, ערכנו ראיון עם נציגי החברה ב-Microsoft Teams (חשבתם זום, נכון?): מיכאל מנוראס (Mihail Manouras) – פיתוח אסטרטגי ואובה יוג'ין-רמבור (Uwe-Eugene Rembor) – מנהל מכירות בינלאומי.

מצד הפציינט לצד ה-IT

"כל תפישת הפתרון שלנו בוחנת את צרכי הפציינט ואת הניהול שלהם על ידי צוות ה IT וזה כולל את המסכים אותם אנחנו מייצרים לשימוש 'לקוחות' בית החולים, המאפשרים להם נגישות לשירותים מגוונים בנוחות וביעילות. אנחנו קוראים לזה תפריט פונקציונלי." מסביר מיכאל

"משם המשכנו למעשה לכיוון הליבה, ה-IT הארגוני. בהיבט ה-IT, כשפציינט לוחץ למשל על כפתור הזמנת שתיה מהמסך שלצדו, הוא למעשה פותח קריאה לכל דבר, ticket – אם תרצו. בשלב זה, ה-IT של בית החולים רק צריך לנתב את אותה קריאה למקום הרצוי. זה מפשט את התהליכים עבור הצוות הרפואי היות ולחולים המרותקים למיטתם או כאלו שעבורם הקימה מהמיטה כרוכה במאמץ רב, אין כפתור מיוחד להזמנת מזון או שתיה. הם לוחצים על כפתור הקריאה לאחות אשר מגיעה לחדרם כאשר היא מצליחה להתפנות, ובדומה למלצרית רושמת את בקשתם ונעלמת להמשך הטיפול במאושפזי המחלקה. זהו תהליך לא יעיל שאותו החלטנו לשפר."

יעילות תפעולית בבתי חולים, כמו בכל מקום אחר, משמעותה יעילות תקציבית, אולם בבית החולים המשמעות היא הקלה על צוותים רפואיים וצוותי כוח העזר המובילה לשיפור השירות עד כדי יתרון תחרותי אותו מעוניינים בתי החולים להשיג. 

הביקוש לפתרון אולי עלה עם פרוץ מגיפת הקורונה אולם הוא יושם באתרים רבים עוד לפניה

עם פתיחת הראיון, העליתי באופן טבעי את הנושא ה"חם", ה COVID-19. בעיני רוחי ראיתי אדם המקבל הודעה בטלפון החכם המבשרת לו כי נמצא חיובי בבדיקת קורונה ועליו להתייצב בבית החולים. אותו אדם יכול לפתוח את האפליקציה הייעודית, לקבל מידע בטרם יציאתו מהבית על מנת להיערך בהתאם וכמובן לעדכן את בית החולים על צפי הגעתו. מיכאל ממהר להבהיר ולדייק את הנקודה: "אנשים מקשרים את פלטפורמת ConnectedCare עם הקורונה, אבל חשוב לנו שיזכרו כי הפלטפורמה הרבה יותר רחבה מאשר מיקוד בקורונה. תחשבו על פציינט שצריך להגיע לטיפול אלקטיבי, כדוגמת הוצאת שקדים, פוליפים, ניתוח בכתף וכן הלאה. אנחנו באים לפשט את התהליך, לספק לאותו פציינט את התהליך המלא המתחיל לפני ההגעה לבית החולים ומסתיים גם אחרי ששוחרר."

אובה מוסיף: "אדם המגיע לניתוח אורטופדי יכול להיערך בבית, למלא את הניירת הרלבנטית בטלפון ולעשות צ'ק אין כמו שעושים בטיסה ולדלג על דלפק הקבלה. הטפסים שמילא מועלים בצורה מאובטחת ולפי הנחיות אבטחת מידע מקובלות ומחמירות, ומעובדים עוד בטרם הגעת הפציינט לבית החולים. במהלך הביקור, יוכל אותו פציינט ממסך הטלפון החכם או ממסך המיטה להזמין מזון, לקיים שיחות ווידאו עם רופאים או פיזיותרפיסטים ועוד מגוון שירותים משלימים להשגת יעילות העבודה ושיפור חווית הלקוח. כאשר אותו פציינט משתחרר, הוא מוריד את הטפסים בחזרה לטלפון הנייד באופן מאובטח, מקבל הנחיות מפורטות להמשך הטיפול באם נדרש, ואופציה לשמירת קשר רציף מבלי לעשות שימוש בערוצים אחרים."

מיכאל: "אנחנו מרכזים את כלל הממשקים תחת פלטפורמה אחת. זה מייצר פשטות ונוחות גם לבית החולים ובוודאי שלמבקרים בו. חברות תעופה עושות שימוש באפליקציות שלהן על מנת לספק שירותים שונים: החל מהזמנת טיסה ועד להשכרת רכב, מלונות ואטרקציות שונות. הלקוחות שלהן נהנים מזירה אחת שמרכזת עבורם הכל. עכשיו תחשוב על זה מנקודות המבט המאתגרות של גוף כמו בית חולים ונסה לדמיין כמה אפשרויות זה פותח."

מחקר מתמיד בתחום ותובנות

"אנחנו מתייעצים עם אנשי אקדמיה מתחום הרפואה, מנהלי בתי חולים, נציגי הצוותים המאכלסים כל תפקיד בבתי החולים סביב העולם במטרה להמשיך ולפתח את הפלטפורמה ולעצב את חווית הלקוח/פציינט."

חמישים אחוזים מהניתוחים המתוכננים מתבטלים עקב אי הגעה

את הנתון המפתיע הזה מביא מיכאל כעוד דוגמא לבעיה שניתן לפתור או לפחות להוריד משמעותית את הנזק הכלכלי והתפעולי העצום באמצעות הפתרון של BEWATEC: "בית חולים נערך יום לפני עם צוותי חדר הניתוח- מרדימים, מיילדות, אחיות, מיטות אשפוז, חדר אוכל וכן הלאה. החיסכון הפוטנציאלי במשאבים המעורבים כאן- זמן בעלי תפקידים, הכנות וכו' הוא דמיוני וכל מה שצריך זה ליישם את הפתרון הידידותי שלנו." 

לא מצאתם מה שחיפשתם? מעוניינים במחיר של מוצר? בשביל זה אנחנו פה

או השאירו שם ומספר ונציג מכירות יחזור אליכם